Školní časopis

Náš časopis založili v roce 2018 žáci 5. a 7. třídy jako svůj tehdejší celoroční projekt. Během práce na jeho přípravě se naučili, jak napsat dobrou reportáž ze školní akce, jak udělat rozhovor, co má obsahovat čtivý komiks a vůbec, jak má takový dobrý školní časopis vypadat. Bylo to velké sousto, a tak, aby v tom nezůstali sami, hledali spoluautory po celé škole. Každá třída dostala vyhrazené místo pouze pro sebe, aby se mohla s ostatními podělit o své novinky, básničky, hádanky, povídky  a vůbec všechno, co se jí povedlo.

Časopis, který se v naší škole zabydlel, vychází jako občasník. Redaktorskou štafetu přebírá vždy nejstarší třída ve škole a vznikají vskutku pamětihodné novinářské počiny. Kde jinde už jste třeba četli rozhovor s Mikulášem, andělem a čertem, kteří mluví patois, ženevským nářečím?

Náš Ženeváček, jak si ho děti samy pojmenovaly, má na starost 6. a 7. třída s pomocí našich novinářských stálic z 8. a 9. třídy, tak jim držme palce. A na co se můžete těšit v dalším čísle? Jako obvykle Vám Ženeváček nabídne pozvánky na chystané akce (letos kvůli pandemii bohužel značně limitované), informace o akcích již proběhlých, vtipy a úkoly pro chytré hlavičky. Čtenáře seznámíme s významnou českou osobností nebo zajímavostí z české historie, přiblížíme některou z národních tradic. Vyzpovídáme pro Vás někoho zajímavého z našeho okolí a dozvíte se určitě, co naší školou právě hýbe. V rámci čtenářského koutku budeme čtenáře postupně seznamovat s knihami ze školní knihovny, a aby toho nebylo málo, máme mezi sebou i šikovné kreslíře, takže se můžete opět těšit i na nějaký ten komiks.

Časopis si můžete přečíst přes následující odkazy. Přejeme Vám, ať Vás jeho čtení baví alespoň tak, jako baví nás časopis připravovat.